UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU İzmir çıkışlı Uçaklı Tiflis

  • 2811.25
  • 4 Gece, 5 Gün
  • Yurt Dışı Tur
  • Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
  • İzmir Kalkışlı
  • İzmir Dönüşlü
2249.00

GEZİLECEK YERLER

Kars Kalesi- Havariler Kilisesi- Aşıklar Evi- Ani Harabeleri- Tiflis-Borjomi- Borjomi Park- Svtıtskoveli Kilisesi- Batum- Batum Saat Kulesi- Pıazza Meydanı- Avrupa Meydanı- Medea Heykeli- Trabzon

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İzmir-Trabzon/ Kars-İzmir uçuş imkanı

4 Gece Konaklamalı

Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (4) Akşam Yemeği (2)

Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

Havalimanı vergileri

Moya Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri

Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Batum akşam yemeği

Tiflis Kafkas Gecesi yemekli

Yurtdışı çıkış harcı 50TL

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

 

Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden MOYA TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

 

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

*Sümela Manastırı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak restorasyon çalışmaları nedeniyle 18.05.2019 tarihine kadar ziyarete kapalıdır. Tur tarihinizde çalışmalar tamamlanmamış olursa ziyaret yapılamayacaktır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda MOYATUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, MOYATUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan MOYATUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda MOYATUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı MOYATUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda MOYATUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detayları www.escantur.com adresinden öğrenebilirsiniz.

1. Gün - Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 04.45’da İzmir Adnan Menderes Havalimanında bulaşarak 05.55’ de kalkacak olan uçağımız için gerekli işlemleri gerçekleştirip yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası Trabzon’a varıyor havalimanında bizi bekleyen aracımızla buluşup sabah kahvaltımızın ardından Batum’a doğru hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’na ulaşarak. Gürcistan’ın Adjara Özerk Bölgesi Başkenti Batum’a gerekli işlemler sonrası giriş yapıyoruz. Batum merkezinde kafelerin ve Saat Kulesinin bulunduğu Pıazza Meydanı’na gidiyoruzİzmir‘deki saat kulesinin çok benzeri olan yapının şahane bir özelliği var. Yaz mevsiminde akşamları 19.00’da 5 dakikalığına çeşmelerinden ücretsiz olarak Gürcistan yerel votkası (bir çeşit brandychacha akıyor. Bu nedenle diğer ismi Chacha Kulesi diye anılır. Sonrasında Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini inceleyip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Avrupai tarzda inşa edilmiş eserleri ve binaları gördükten sonra Tiyatro Meydanı’na yürüyoruz ve Draa Tiyatrosu ve Posedion Heykelini inceledikten sonra Batum sahiline geçiyoruz, vereceğimiz serbest zaman sonrası Akşam konaklama Batum otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı:Trabzon merkezde  serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Gresto Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otel yada çevresinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergah: Trabzon-Batum 198 Km

* Konaklama Oteli: 5* Euphoria Hotel

2. Gün - Tur Programı

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tiflis’e doğru yol almaya başlıyoruz. Tiflis’e doğru ilerlerken, önce Abhazya Türklerinin yoğun yaşadığı Akhaltsıkhe şehri istikametinden, Bakü Tiflis - Ceyhan Boru Hattı projesinin kilit noktalarından birisi olan ve Orta Çağ kaleleriyle dolu tabiat harikası olan Borjomi’ ye ulaşıyoruz. Buralarda alacağımız panoramik fotoğrafların ardından Borjomi Park’ta vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği ve yürüyüş molası sonrası Gürcistan'ın eski başkenti olan Mtskheta'ya hareketle ortacağ Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan Svtıtskoveli Kilisesi'ni geziyoruz. Tiflis’e hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi (ekstra) Gürcü Kafkas gecesi eşliğinde yöresel yemeklerle ve içeceklerle restoranda alıyor ve otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelden ayrılarak Tiflis'in akşam manzaralarını yaşayabilir.  Konaklama Tiflis otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Borjomi Park da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otel yada çevresinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergah: Batum-Tiflis 367 Km

3. Gün - Tur Programı

3. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında gezeceğimiz yerler arasında; Sameba Katedrali, Eski Tiflis: Haydar Aliyev Parkı, Tarihi Tiflis Hamamlar Sokağı, İncir Vadisi ve Şelalesi, 1811 yapımı Cuma Camii, Tiflis Avrupa Meydanı, Tiflis’in kurucusu kral 1. Vahtang Heykeli, Narikala Kalesi’ne Teleferik ile çıkılması ve Kuşbakışı Tiflis Manzarası, 1958 yılında yapılan Gürcü Anası Heykeli yer alacak. Öğle Yemeği molamız ardından Tiflis’lilerin meşhur Ressamlar Çarşısı ve Eskiciler Pazarı’na hareket ediyoruz. Burada biblolar, sovyet madalyaları, kuş tüğünden yapılan tablolar, plaklar, değerli taşlar, magnetler, geleneksel Kafkas kıyafetleri ve yöresel ürünleri alabileceksiniz. Sonrasında Tiflis Kaplumbağa Gölü’ne hareket ediyoruz. Rakım olarak 685 mt. yükseklikte bulunan bu volkanik gölü ve güneş saatini keşfediyoruz. Gezimize devam ederken ülkenin en meşhur caddesi olan Sanat Caddesi’ni ziyaret ediyoruz. Panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında (Shota Rustaveli Caddesi); bu caddede ünlü Gürcü yazarı Shota Rustaveli HeykeliCumhuriyet Meydanı, Çarlık Dönemi Binalar, Tiflis Opera ve Bale Binası, Güzel Sanatlar müzesi, 2. Dünya savaşı sırasında Alman esirler tarafından inşa edilen Gürcistan Meclis Binası, Özgürlük Meydanı, Gürcü Sembolü Aziz George Heykeli, Tiflis il Genel Meclis Binası ve Akşam yemeği için serbest zaman ve otele hareket.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Şehir Merkezinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel çevresinde ya da şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama Hoteli: Cruise Hotel

4. Gün - Tur Programı

4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Tiflis’den ayrılıyoruz. Kapı geçişlerimizi tamamladıktan sonra, Kars’a ulaşıyoruz.İlk olarak Kars’ta çok görülen ve Rus mimari özelliğini en iyi şekilde yansıtan yapılardan birisi olan Fethiye Camii’ne gidiyoruz. 19. yüzyılda Ruslar tarafından kilise olarak inşa edilmiş ve Kars’ın Rus işgalinden kurtarılması ile camii ye çevrilmiş olan bu mimari eseri fotoğrafladıktan sonra Kars Kalesi’ne hareket ediyoruz. Burada tarihi kale kalıntılarını aşağıdan fotoğraflayarak hemen kale eteğinde yer alan ve bir dönem kilise olarak kullanılan Havariler kilisesi Küre Kümbet Camii’ni geziyoruz. Tarihi Kars Köprüsünü de görerek Namık Kemal ve dedesinin beraber yaşadığı ve bugünde yöreye özgü aşık kültürünü yerinde görebileceğimiz Namık Kemal Evini / Aşıklar Evini ziyaret ediyoruz son olarak ise Anadolu’nun Türkleşmesinde ve aydınlanmasında büyük rol oynayan Evliya Alperenlerinden birisi olan Ebul Hasan Harakani için yaptırılmış olan türbeyi ve camii ziyaret ediyor ve Ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabeleri‘ne gidiyoruz. Batı Kafkasya’nın en önemli tarihne sahip olan Ani, Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserleri de bünyesinde barındırmaktadır. Gezeceğimiz yerler arasında Katedral, Surp Kırkor, Surp Pırgıc (Keveli Kilisesi),Selçuklu eserlerinden Menücehr Camii, Ebul Muhammeran Camii, Sultan Sarayı'nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Ebrar Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Tiflis-Kars 372 Km

* Konaklama Oteli: 4* Kars Kale Hotel

5. Gün - Tur Programı

5. Gün:

5.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp Erzurum’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezimizin ardından Erzurum havalimanına geçerek gerekli işlemlerimizi yaptırıp 14:40 uçuşu ile İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka Moyatur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Kars-Erzurum Havalimanı 210 Km

Oda Kahvaltı İki Kişilik
Odada Kişibaşı
Tek Kişi 3. Kişi 4. Kişi Çocuk İndirimleri
17-06-2020 2811,25 2249,00 3461,25 2769,00 -- -- 0 - 2 Yaş - Ücretsiz
3 - 6 Yaş - 1459,00
7 - 12 Yaş - 2019,00
30-07-2020 2811,25 2249,00 3461,25 2769,00 -- -- 0 - 2 Yaş - Ücretsiz
3 - 6 Yaş - 1459,00
7 - 12 Yaş - 2019,00