BEYAZ GECELER izmir çıkışlı Rusya

  • 7982.76
  • 5 Gece, 6 Gün
  • Yurt Dışı Tur
  • Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
  • İzmir Kalkışlı
  • İzmir Dönüşlü
6386.21

GEZİLECEK YERLER

Kremlin Sarayı - Uzay Müzesi - Arbat Caddesi - Moskova Metrosu – Hermitage Müzesi – Peterhoff Sarayı

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus İzmir-İst-Moskova / Sun Express St.Petersburg-İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri

Hotelde 5 gece konaklama

Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5)

Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

Moya Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası

70 Yaş üstü primi

Havalimanı vergileri

Moskova-St. Petersburg arası Hızlı tren bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

Tüm öğle ve Akşam yemekleri

Tüm içecekler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)

Vize ücreti (140 Euro) Yeşil pasaporta vize yok

ST.Petersburg Kanal Turu (20 Euro)

1. Gün - Tur Programı

1. Gün:

İZMİR - İSTANBUL - MOSKOVA

Siz değerli misafirlerimizle, saat 04.30 da Adnan Menderes Havalimanı  iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC2213 tarifeli seferi ile saat 05:40’ta İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına varışımızın ardından Pegasus Hava Yolları PC388 seferi ile 10:50’de Moskova'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 13:45'de Moskova’ya varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasiliy Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama Moskova’da otelimizde. Marriot Paveletskaya Hotel Moskova vb.

2. Gün - Tur Programı

2. Gün:

MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından Uzay Müzesi + Kremlin & Katedral & Novodevichi Metro  turuna gidiyoruz. Kremlin, tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenskiy (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlin'dedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir. 1950'lerde başlayan Uzay yarışının öncüsü Sovyet Rusya'nın ilk ve tek modern Uzay Müzesi’nde, ilk mekikten, uzaya gönderilen ilk canlı ve Mir uzay istasyonuna kadar tüm detayları görebileceksiniz. Moskova metrosu, dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Metro istasyonlarındaki ihtişamı gördükten sonra Arbat Sokağı’na gidiyoruz. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı, Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın bir süre yaşadığı ev de Arbat Sokağı'ndadır.Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde. Marriot Paveletskaya Hotel Moskova vb.

3. Gün - Tur Programı

3. Gün:

MOSKOVA - ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve takiben Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü mezarlık ziyareti yapılacaktır. Turumuzun ardından tren garına gidiyor ve Sapsan tren  ile St.Petersburg'a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevskiy Caddesi, devasa St. Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Şair Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler görülecektir. Turumuzun ardından otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Hampton By Hilton Hotel ST.Petersburg vb.

4. Gün - Tur Programı

4. Gün:

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından Hermitage Müzesi turuna gidiyoruz. Hermitage Müzesi, dünyanın en büyük sanat müzelerinden biridir. Ekaterina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi,  günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’tan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar, Barok mimarisinin baş yapıtları arasındadır. Günümüzde 5 bina ve 1057 adet oda ve salonda Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko, Renoir, Raphael, Picasso, Matisse ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor.Yaklaşık 2,5 saat sürecek turumuzda, en önemli oda ve salonları, en önemli eserleri göreceğiz.Hermitage Müzesi turu sonrası St.Petersburg’a özgü Kehribar alışverişlerimizi yapıyoruz.Alışverişimiz sonrasında otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde.Hampton By Hilton Hotel ST.Petersburg vb.

5. Gün - Tur Programı

5. Gün:

ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından Peterhoff Parkı + Saray Turu’na gidiyoruz. Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi kıyısındaki Peterhoff’ta, Çar  1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor.  Peterhoff Sarayı  Petro’nun, planlarını kendi çizdikten sonra, İtalyan mimar Rastelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’e rakip binası, muhteşem bir saray kompleksidir. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden Misafirlerimiz ile ekstra yemekli Rus Gecesi’ne gidiyoruz.Keyifli bir gece sonrası konaklama otelimizde.Hampton By Hilton Hotel ST.Petersburg vb.

 

6. Gün - Tur Programı

6. Gün:

ST.PETERSBURG – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından, St.Petersbug’u kanallardan görmek üzere Kanal Turuna çıkıyoruz.Turumuz sonrasında Puşkin Çar Kasabası gezimiz için devam edeceğiz.18. yy`da Ekaterina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksinden oluşan,600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası,Ekaterina Sarayı’dır.Çarlık dönemi aristokrasisinin,çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada, aynı zamanda, ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor.Tsarskoye Selo ya da Puşkin kasabasında,Büyük Ekaterina Sarayı’nı geziyor ve muhteşem Amber Odası'nı görüyoruz.Turumuzdan sonra dönüş için St.Petersburg Havalimanı'na transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Sunexpress Hava Yolları’nın XQ869 sefer sayılı direkt uçuşuyla saat 01:05’te İzmir’e hareket ediyoruz. 04:55’te İzmir’e varışımızın ardından bir sonraki Moyatur organizasyonunda buluşmak üzere, siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Oda Kahvaltı İki Kişilik
Odada Kişibaşı
Tek Kişi 3. Kişi 4. Kişi Çocuk İndirimleri
26-06-2020 7982,76 6386,21 9980,45 7984,36 -- -- 0 - 2 Yaş - 1911,39
3 - 12 Yaş - 6066,58
03-07-2020 7982,76 6386,21 9980,45 7984,36 -- -- 0 - 2 Yaş - 1911,39
3 - 12 Yaş - 6066,58